Najnovšie recenzie zo sekcie Stavebnice Meccano

Meccano MeccaNoid 2.0 XL

Overený zákazník lacne-nakupy.sk Overený zákazník

Pridané: 29. júla 2017

Zakúpený v lacne-nakupy.sk

• Najlepší robot na trhu za relatívne nízku cenu.
  • Veľa predprogramovaných funkcií, nie je nutné vedieť programovať.
  • Robot má 122 cm, máte teda naozaj pocit, že máte doma androida ako v sci-fi filmoch.
  • Mobilná aplikácia na programovanie robota je naozaj podarená.
  • Mne to až tak nevadí, ale s robotom sa nedá komunikovať po slovensky.
  • V angličtine je nutné nájsť správny prízvuk u niektorých príkazov.
  • Síce je určený pre deti od 10 rokov a viac, ale zostavenie vyžaduje rozhodne asistenciu dospelého, málo detí má na to trpezlivosť (montáž nám dvom trvala niekoľko hodín) a znalosti (napr. na prepojenie elektrického obvodu, aj keď je v návode popísaný).
  • Miesto na mobilný telefón je dosť malé, nezmestia sa doň dnešné väčšie telefóny.

Skvelý robot pre väčšie deti (tak 10 plus) a dospelých, ani nemusíte vedieť programovať. Samotné poskladanie je zábava, ale asi len pre väčších, náš 12 ročný syn s nudil až kým nebol poskladaný (vlastne sme ho poskladali skoro úplne celého s manželom sami) - ale to je otázka záujmu, každé dieťa je iné.
Robot je vtipný svojim robotickým (teda á la šprt) spôsobom (nám sa to páči), má predprogramované rozpoznávanie hlasových príkazov ako dopredu, dozadu, vpravo, vľavo, povedz vtip, porozprávaj príbeh, predstav sa, zapni programovací mód L.I.M., tancuj so mnou, prechádzaj sa so mnou, zatancuj, obíjmi ma, predveď kung-fu, zahraj sa hru.... keď ho dlhšie necháte nečinne, sám ponúka činnosti.
Je možné ho naprogramovať tak, že pohybujete jeho ramenami a ním celým a on si to zapamätá. Alebo doň vložíte mobil a spustíte aplikáciu, ktorá rozpoznáva Váš obraz a robot opakuje pohyby, ktoré predvádzate. Dá sa programovať cez aplikáciu.
Celkovo som bola trochu skeptická, ale bola to dobrá kúpa. Problém je ako ho prenášať z miesta na miesto, pretože po hodinách skladania sa nám nechce ho znovu rozoberať a kvôli veľkosti nie je skladný. Musíme asi nájsť nejaký spôsob ako ho rozobrať len na niekoľko častí.

Meccano Robot Spykee Micro Cell

Meccano Robot Spykee Micro Cell

Anonym Anonym

Pridané: 28. októbra 2010

(naposledy upravené 28. októbra 2010)

• Super syn dostal na vianoce a aj po roku funguje....heureka. fakt super, dobre ovladanie, dobre sa sklada, je s nim sranda. deti neomzi.

fakt super

Zobrazujem 1 - 2 zo 2 recenzií